Co tak naprawdę dobrą torbę czyni mobilną ?

bagazeGdzie należy szukać subtelnych różnic które mogą Cię przekonać, że warto jest zapłacić kilkaset złotych więcej za ten egzemplarz?
Zasada jest prosta: Należy postawić dwie teoretycznie takie same torby podróżne obok siebie i zapytać sprzedawcę w sklepie dlaczego jedna z nich jest dwa lub trzy razy droższa od tej drugiej. Po otrzymaniu odpowiedzi będziesz wiedział jaka jest różnica w technologii wykonania i czy ta technologia będzie odpowiednia dla Twojego charakteru podróżowania. Jeżeli technologia jest ta sama a ceny dwu lub trzykrotnie wyższe prawdopodobnie płacisz tą „nadwyżkę” za markę.
Wiele firm bardzo uważnie śledzi aktualne trendy w nowoczesnej technologii komputerowej i technologii łączności bezprzewodowej. Wynikiem tych badań są produkty dedykowane specjalnie do tego typu zastosowań. Każdy z nich jest wykonany z lekkiego wysokogatunkowego nylonu balistycznego lub wysoko-wytrzymałej skóry. Dbałość o detale w wykonaniu tych produktów przejawia się m.in. w starannym doborze zamków błyskawicznych z dodatkowymi zabezpieczeniami, w zabezpieczeniu brzegów toreb komputerowych specjalnym materiałem PVC, który zapobiega przecieraniu się krawędzi toreb podczas jej codziennego użytkowania. Dodatkowo każda torba posiada specjalne zabezpieczenie notebooka przed uszkodzeniami mechanicznymi.
System odpowiednich kieszeni oraz zamków błyskawicznych wewnątrz torby umożliwia bardzo łatwe, niemal intuicyjne użycie potrzebnych w danym momencie kieszeni lub schowków. Na zewnątrz toreb mobilnych znajduje się zazwyczaj specjalna kieszeń przeznaczona dla telefonu komórkowego. Specjalne wszycie zamka błyskawicznego w tzw. tunel nylonowy uniemożliwia przypadkowe otwarcie tej kieszeni oraz chroni Twój telefon przez kurzem i wilgocią. Innym rozwiązaniem jest system „WORKSTATION” czyli specjalne wycięcie w torbie, które umożliwia korzystanie z notebooka bez konieczności wyjmowania go z torby.
Biura projektowe systematycznie udoskonala swoje produkty tak aby były jak najbardziej przyjazne użytkownikowi w jego codziennej pracy. Zespół konstruktorów wielokrotnie zadaje sobie pytania typu: Co tak naprawdę nosimy codziennie do pracy w naszej torbie do notebooka? Tylko komputer czy może inne potrzebne rzeczy w naszej codziennej pracy? Ile może ważyć torba wypełniona tymi wszystkimi rzeczami? Czy nie narzekamy na to że jest za ciężka, a pasek wbija nam się w ramię ? Codziennie zastanawiamy się również co można zrobić, żeby torba była lżejsza, wygodniejsza i bardziej funkcjonalna.
Styl wykonania toreb do notebooka, jej jakość czy też funkcjonalność to jednak nie wszystko. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednio ukształtowany pasek na ramię. Wiele osób, które codziennie przenoszą na swoim ramieniu – swoje mobilne biuro narzekają na swoje barki. Z wiekiem takie narzekania mogą być przyczyną poważnych dolegliwości kręgosłupa. Trzeba zatem pamiętać, że torba do notebooka powinna być wyposażona w wygodny ergonomicznie ukształtowany pasek na ramię. Powinna być lekka i bardzo wytrzymała. Najczęściej wykonana z dobrych gatunkowo materiałów i komponentów. Zawsze warto zastanowić się na zakupem lepszej jakościowo torby i wydać trochę więcej pieniędzy i być zadowolonym niż przeznaczyć dwa lub trzy razy więcej na zakup nowej matrycy LCD lub twardego dysku do swojego komputera i na końcu mieć kłopot z odzyskaniem ważnych danych, które zostały utracone podczas uszkodzenia twardego dysku.