Sezon na śniegowce

śniegowcePierwsze mrozy nastały, a wraz z nimi na ulicach zaczynają pojawiać się śniegowce – ciepłe, praktyczne, intrygujące w swojej prostocie. Bardziej wnikliwi obserwatorzy trendów z pewnością zauważyli już, że coraz rzadziej są to EMU i UGG oraz wszelcy naśladowcy tych dwóch, już niestety wysłużonych marek. Podążając śladem gwiazd i fashionistek, również Polki pokochały (nie do końca) nowy fason śniegowców – moonboots. Oryginalne, klasyczne Moon Boot kosztują ok. 500zł, jednak wielu producentów wypuściło na rynek bardzo podobne modele, np. wodoodporne buty Tamaris, za które zapłacisz ok. 200zł mniej.

Z gór do centrów miast

Jeszcze kilka lat temu Moonboots czy Mocler produkowano wyłącznie jako apres-ski, czyli z myślą o zapewnieniu wygody i ciepła narciarzom i snowboardzistom, przebywającym w zimowych kurortach, podczas przerw w szusowaniu. Obecnie buty typu moon królują na ulicach zupełnie niegórskich miast, stając się obiektem pożądania modnych kobiet – pomimo, że nie grzeszą zgrabnością i budzą nieco negatywne wspomnienia z dzieciństwa. Śniegowce moon łączymy nie tylko z narciarską kurtką i spodniami, ale również z jeansami, legginsami, a nawet elegancką małą czarną.

Marki wszechobecne

Czy Moon Boot opatrzą się w podobny sposób jak sławne EMU i UGG? Były to marki z początku niezwykle elitarne, które jednak szybko spowszechniały, a rynek zalała fala tanich, niskiej jakości podróbek, przynajmniej w zakresie klasycznych fasonów. Z analogicznym problemem zmierza się właśnie marka Hunter – światowej sławy producent kaloszy. Patrząc na ilość Moon Boot na ulicach polskich miast podczas ubiegłorocznej zimy, możemy śmiało spodziewać się tendencji wzrostowej w tym roku. Na szczęście wielu renomowanych producentów obuwia, zaprezentowało w swoich nowych kolekcjach autorskie modele śniegowców typu moonboots (m.in. buty Clarks, Manitu, Marco Tozzi, buty Tamaris).

Ceny nieurwane z księżyca

Nie tylko popularność, walory wizualne i praktyczne oryginalnych Moon Boot mogą zadziwić potencjalne klientki. Jest to także…ich cena. Wiele kobiet nie wyobraża sobie zapłacić 500zł za nieskórzane buty. Jeśli nie przywiązujesz wagi do modnej marki, możesz zdecydować się na tańszą alternatywę moonboots. Wzorcowy model, za jedyne 149zł, oferuje MC Arthur w swojej najnowszej kolekcji obuwia zimowego.