Sukienki dla puszystych – mini, midi, czy maxi?

Black WomanSzukając odpowiedniej sukienki dla puszystych warto przede wszystkim zwracać uwagę na jej fason. Najlepszy będzie taki, który optycznie wydłuży sylwetkę, ukryje brzuch, uda, czy biodra lub odwróci uwagę od wszelkich krągłości. Poza fasonem warto także zwracać uwagę kolor, wzór oraz długość sukienki. Zatrzymajmy się chwilę przy owej długości.

Najlepsze sukienki dla puszystych to sukienki o długości maxi. Takie bowiem optycznie wydłużają sylwetkę, a do tego pozwalają ukryć to, co jest zmorą wielu Pań mających kilka, bądź kilkanaście kilogramów za dużo – nogi. Długie sukienki dla puszystych będą najlepsze dla tych Pań, których nogi są grube, krótkie i niezgrabne. Jeśli jednak nie masz swoim nogom nic do zarzucenia, jeśli mimo Twoich krągłości, Twoje nogi są szczupłe i zgrabne, wyeksponuj je wybierając sukienki dla puszystych o długości midi lub ewentualnie takie, które kończą się tuż przed kolanem.

Taka długość jest jednak dla Ciebie minimalna, i nawet jeśli nie masz kompleksów na punkcie swoich nóg, nie powinnaś nosić sukienek mini. Taka długość paniom puszystym po prostu nie pasuje. Niezależnie od kroju sukienki dla puszystych, jeśli będzie ona zbyt krótka, nigdy nie będziesz w niej wyglądać efektownie.

Krótkie sukienki

Wystarczy spojrzeć na albumy ze starymi portretami, albo pierwszą lepszą książkę o tym jak zmieniało się poprzez wieki życie ludzi, aby zauważyć jak bardzo poprzez lata zmieniała się moda europejska. Chyba dość kluczowym elementem i bardzo łatwo porównywalnym są kroje sukien, które ulegały różnym wpływom i zmianom kształtów poprzez stulecia. Zadziwiające, ale przez te wszystkie lata zwykle nie zmieniała się jedna rzecz – długość. Krótkie sukienki są bowiem stosunkowo nowym wynalazkiem, przynajmniej w odniesieniu do dorosłych kobiet.

Dawniej krótka suknia byłaby rzeczą z moralnego punktu widzenia nie do pomyślenia, ale obecnie uważa się je za bardzo eleganckie i szykowne. Oczywiście przez ostatnie sto lat moda wielokrotnie się zmieniała, a to jak krótkie suknie są modne w tym sezonie zależy od wielu czynników. Ale nie zmienia to faktu, że krótka sukienka nie prędko zniknie z naszych wystaw sklepowych. Kobiety lubią je, ponieważ podkreślają one ich kobiecość, a także odsłaniają nogi. Zwłaszcza te z nich, które uważają, że są zgrabne i twierdzą, że mają się czym pochwalić wybierają krótkie sukienki. Ale generalnie jest to powszechna tendencja. Nie muszę chyba wspominać, czemu mężczyźni są wielbicielami tego ubioru. Panom z dawnych wieków możemy obecnie tylko współczuć, że nie mieli takich możliwości. No chyba, że byli królami albo innymi możnowładcami i mieli cały świat u stóp i spełniano wszystkie ich życzenia. Chociaż na pewno żaden z nich nie wymyśliłby krótkiej sukni.

Sprawdź gdzie wybrać się wypoczynek?