Modne fryzury z grzywką

fryzuraIstnieje wiele rodzajów grzywek, jednak nie każdy może sobie pozwolić na to, aby je nosić. Wszystko zależy bowiem od kształtu twarzy, od jej profilu, a także od naszego czoła. Może to wydawać się nieprawdopodobne, ale jednak jest prawdziwe.

W zależności od tego, jaki posiadasz kształt czoła, możesz wybrać różne rodzaje grzywek, które zakryją elementy twarzy, które chcesz ukryć, natomiast odsłonią to, co w Tobie jest najpiękniejsze – dzięki grzywce bowiem zmienia się charakter całej fryzury.

Osoby o niskim, ale szerokim czole w większości przypadków powinny je po prostu  zakryć – co optycznie zwęzi górną część twarzy. Takim czołem mogą bowiem pochwalić się osoby o dość nieproporcjonalnym kształcie twarzy – o twarzy trójkątnej. Taki kształt twarzy posiada m.in. znana aktorka – Reese Winterspoon. Na jej przykładzie można dostrzec, że dobrze dobrana fryzura może całkowicie zmienić twarz…

Jakie grzywki można więc zaproponować osobom o trójkątnych twarzach? Najlepsze są krótkie, proste grzywki, jeśli jednak nie lubisz krótkich grzywek, możesz zdecydować się również na grzywkę dłuższą, jednak koniecznie zaczesaną na bok (powinna zakrywać nie tylko część czoła, ale również kawałek policzka).

Osoby o czole wysokim i wąskim powinny z kolei zadbać o to, aby ich grzywka optycznie powiększała czoło i wydłużała twarz. Właśnie z tego powodu, polecane są w tym przypadku grzywki gęste i wyrównane na wysokości brwi. Jeśli jednak posiadasz wysokie czoło, ale Twoja przypomina raczej okrąg, powinnaś rozdzielić grzywkę, tzn. pasma włosów, które składają się na grzywkę rozdzielić przedziałkiem na środku co wydłuży optycznie twarz.

Pamiętaj, że dokładne przycięcie grzywki możliwe jest tylko na wygodnym krześle fryzjerskim, który umożliwia regulację ustawienia wysokości siedziska oraz kąta pochylenia oparcia.

Pamiętaj, że nie każdy rodzaj czoła wymaga zakrywania, dlatego jeśli podoba Ci się czoło, które posiadasz, nie powinnaś martwić się kształtem grzywki, a całkowicie z niej zrezygnować…