Garsonki na miarę

fashion clothing jacket suit 6891713Każda kobieta chciałaby wyglądać modnie i elegancko. Często również nasza praca wymaga od nas ładnego i eleganckiego ubioru, ze względu na przykład na liczne spotkania z ważnymi osobistościami. Wówczas najlepszym rozwiązaniem byłyby garsonki damskie, które są zarazem modne, jak i eleganckie.

Taki strój ma często jeden krój, w kilku rodzajach oraz kolorach. Może się jednak okazać, że sklepowe garsonki damskie nie będą na nas pasować ze względu na zbyt szerokie biodra albo zbyt duży biust. Często przydałoby się wziąć spódnicę z jednego rozmiaru a górę z innego, jednak większość sklepów nie daje takiej możliwości. Z tego też względu może się zdarzyć, że garsonki damskie będziemy musieli uszyć na miarę. Musimy się wówczas zgłosić do krawcowej, która weźmie z nas odpowiednie pomiary i uszyje nam garsonkę dostosowaną do naszego ciała. Żeby uszyć takie garsonki damskie, krawcowa potrzebuje takich pomiarów jak obwód bioder, długość ud, szerokość w tali, w biuście, długość ręki, a niektóre krawcowe biorą również szerokość w barkach. Dzięki takim pomiarom możemy mieć pewność, że garsonki damskie na miarę będą pasować na nas jak ulał. Bowiem, gdybyśmy kupili garsonkę, której jakaś część nie będzie zbyt dobrze dopasowana, możemy nie tylko źle wyglądać, ale czuć się również niekomfortowo.

Gorsety a body – co wybrać ?

Oba te typy bielizny, nie tylko spodniej, ale i nocnej, są ekstremalnie kobiece, seksowne, pobudzające zmysły. Ona – gorsety i body – mają swoje zalety. Poniżej opisujemy je w skrócie.

Klasyczne body( z ang. -” ciało” )jest to model elastycznej, jednoczęściowej bielizny okrywającej całe ciało od pachwin i ud aż po ramiona, zwykle jednak bez rękawów. Noszone jest pod spodnie i spódnice lub jako strój sportowy czy baletowy. Z kolei gorset kończy się w okolicy dolnej części brzucha, nie zakrywa pachwin, a jego podstawowym zdaniem jest dziś usztywnienie korpusu i uwydatnienie kobiecych piersi oraz talii. Gorsety i body znane są ok około XVI wieku. Dziś noszone są niemal wyłącznie jako elegancka bielizna pobudzająca zmysły. Gorsety i body mają w zasadzie podobną funkcję – podkreślić dobrą kobiecą figurę, uwydatnić biust. Jednak są tu małe różnice. Body jako takie jest wygodniejsze i bardziej praktyczne, bowiem spełnia jednocześnie rolę majtek. Gorsety potrafią być niezbyt wygodne na co dzień jak i do spania – ze względu na usztywniające fiszbiny oraz fakt, że mocno obciskają figurę – są jednak jeszcze bardziej seksowne. Niezależnie od tego jednak, który z tych typów bielizny wybierzemy, możemy mieć pewność, że zrobi ona większe wrażenie niż klasyczne zestawienie: stanik plus majtki. Gorsety i body to bowiem także, a może szczególnie dziś, domena i synonim zmysłowej kobiecości.