Plecak na notebook

plecakPlecak na notebook to niewielki, uniwersalny plecak, który można stosować zarówno jako wygodny plecak codzienny, jak również jako niewielki plecak wyjazdowy. Pojemność plecaka jest wystarczająca do tego aby spakować jedną – dwie zmiany ubrania, kosmetyki, dokumenty, przenośny komputer a także rozmaite użyteczne drobiazgi.
Plecak na notebook jest – wbrew swojej nazwie – idealnym plecakiem miejskim, świetnie nadającym się do tego aby zabrać go do szkoły, na wykład czy też poważne zakupy. Stylistyka plecaka sprawiają, że wydaje się być mały, ale miło zaskoczy Cię kiedy zechcesz do niego spakować dużą ilość sprawunków 🙂

Wnętrze
Tym co decyduje o wyjątkowości plecaka na notebook jest jego doskonale przemyślane wnętrze kryjące komory i kieszenie pozwalające znakomicie zorganizować wszystko co trzeba przenieść. Wszystko zostało tutaj przewidziane i nawet najmniejsze drobiazgi znajdą swoje miejsce.
Zasadnicza część plecaka jest zbudowana z dwóch komór. Pierwsza z nich jest przystosowana do przenoszenia komputera przenośnego, ale też znakomicie sprawdzi się w przenoszeniu ubrań, dokumentów, i innych rzeczy.
Pozostała komora jest przystosowana do przenoszenia zeszytów, dokumentów albo odzieży. Można tam oczywiście włożyć cokolwiek innego, choćby codzienne zakupy. Na uwagę zasługuje specjalna kieszeń w drugiej komorze. Pozwala ona na bezpieczne przenoszenie cennego ładunku jakim jest notebook (ale również każdego innego, tak, że nie ma niebezpieczeństwa iż wypadnie z plecaka, nawet w sytuacji kiedy podniesiemy otwarty plecak, czy też zapomnimy zamknąć zamek i będziemy iść z rozpiętym plecakiem. Sposób załadowania i zabezpieczenia notebooka przedstawia zdjęcie poniżej (możesz kliknąć aby obejrzeć powiększenie). Zauważ, że kieszeń jest wypełniona pianką z polietylenu lub komolimeru polietylenu (podobną do tej, która jest używana przy produkcji mat turystycznych).

Kieszenie
Poza głównymi komorami plecak wyposażony został w dodatkowe, bardzo praktyczne kieszenie powalające na łatwe zorganizowanie wszelkich drobiazgów, takich jak scyzoryk, przybornik, mała latarka, niezbędnik czy budzik.
Plecak posiada również specjalną, wewnętrzną kieszeń w której można przenosić dokumenty, pieniądze, czy inne cenniejsze przedmioty, takie jak na przykład palmtopa.
Pamiętaj jednak, że duże sumy pieniędzy, paszport, dowód osobisty czy inne cenne przedmioty, mogą łatwo stać się łupem złodziei. W kieszeniach plecaka noś więc jedynie niewielką gotówkę oraz mniej cenne dokumenty, takie jak bilet miesięczny.

Bezpieczeństwo
Zamek otaczający komorę z trzech stron oraz mocna tkanina pozwoli bezpiecznie przenieść każdy ładunek jaki zmieści się w komorze.
Dodatkowo każdy zamek jest zabezpieczony specjalnymi taśmami, które spinają tkaninę po obu stronach zamka. Pozwala ona unieruchomić ładunek wewnątrz plecaka, wzmocnić zamek oraz zabezpiecza przed utratą zawartości plecaka w sytuacji kiedy zapomnisz do końca zapiąć suwak, albo też kiedy Pan Kieszonkowiec zechce podzielić się z Tobą tym co masz w plecaku.
Do produkcji tego plecaka – zresztą tak jak wszystkich plecaków Janysport – używane są najwyższej klasy zamki YKK oraz mocne tkaniny czołowych tkalni europejskich, takie jak CORDURA*nylon czy COBRA. Dzięki temu, oraz dzięki specjalnemu szyciu, Twój plecak jest tak trwały jak to tylko możliwe.

Wygoda
Plecak na notebook powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też bardzo wygodny. Zaopatrzony został w szelki stosowane normalnie w dużych plecakach górskich. Są one wygodnie wyprofilowane w kształt litery „S”, dzięki czemu nie będą Cię uwierać nawet kiedy zawartość plecaka będzie bardzo ciężka.
Podobnie jak w plecakach górskich, szelki są zaopatrzone w specjalną taśmę spinającą je na wysokości mostka. Pozwala ona na swobodne poruszanie się z plecakiem bez ryzyka, że zsunie się z ramion. Jeśli zdarzy Ci się z tym plecakiem biegać – na przykład do autobusu, czu odjeżdżającego za dwie minuty pociągu – zapięta taśma ułatwi Ci to, unieruchamiając plecak na Twoich plecach.
Plecy zostały wykonane z mocnej tkaniny, takiej samej jak całe pokrycie wierzchnie plecaka. Na plecy naszyto miękką piankę. Tkanina pokrywająca piankę jest mocna, ale jednocześnie miękka i miła w dotyku. Wewnątrz pleców, znajduje się komora, w której zamknięta jest warstwa pianki polietylenowej, która powoduje, że plecak jest sztywny a jednocześnie żaden, nawet kanciasty przedmiot który będziesz przenosić nie będzie Cię uwierać w plecy 🙂