Kupujemy kijki do nordic walking

Aktywność fizyczna jest uważana za podstawowy czynnik wpływający na utrzymanie ciała w odpowiedniej formie i zdrowiu. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na uprawianie sportów takich jak chociażby tenis, bieganie czy jazda na rowerze. Przeszkodą mogą być tutaj chociażby choroby kręgosłupa, zwyrodnienia stawów czy nawet nadmierna tusza.

Czy w takim razie osoby z takimi problemami są skazane na rezygnację z jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Okazuje się, że nie. Jest pewien sport, który mogą uprawiać praktycznie wszyscy, bez względu na obciążające ich czynniki chorobowe. Tym sportem jest nordic walking.

W skrócie mówiąc nordic walking jest specyficzną formą spaceru, do którego jednakże wykorzystuje się specjalne kijki. I to właśnie w nich tkwi cała podstawa powszechnej możliwości uprawiania tego sportu. Kijki odciążają kręgosłup i stawy, a jednocześnie angażują do ruchu znacznie więcej partii mięśni niż przy normalnym chodzeniu. Sekret tkwi w odpowiednim dobraniu kijków.

Kijki do nordic walking możemy zakupić praktycznie w każdym sklepie sportowym. Nie inaczej jest także w stolicy naszego województwa – Białymstoku. W każdej z galerii handlowych tego miasta znajdują się szerokoasortymentowe sklepy sportowe, gdzie możemy wybrać odpowiednie dla nas kijki nordic walking spośród kilkunastu oferowanych rodzajów.

5015184790_478b593451_mWybierając kijki powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Unikajmy jak ognia tanich, atrakcyjnie wyglądających ofert – w tym wypadku oszczędność jest tylko pozorna, a używanie złej jakości sprzętu szybko odbije się negatywnie na naszym zdrowiu. Kupujmy więc sprzęt dobrej jakości, wyprodukowany przez uznanych producentów. Po drugie dobierzmy długość kijków do naszego wzrostu. Aby obliczyć długość kijków należy nasz wzrost pomnożyć przez 0,68 (jeśli jesteśmy początkujący) lub przez 0,72 (jeśli jesteśmy już bardziej zaawansowani). Zwróćmy także uwagę na końcówkę kijków – najlepiej aby umieszczony tam grot dało się wymienić, dzięki czemu zakupione kijki będą nam służyły przez długie lata.

Dobrze dobrane kijki pozwolą nam na swobodne, a przy tym i bezpieczne dla zdrowia uprawianie nordic walkingu. Nie czekajmy więc – ruszajmy do sklepu, a potem na trasę!